Środa 26 Marca 2014

Aplikacja PocketBook Reader teraz dostępna też na iOS

Oprogramowanie PocketBook Reader ułatwiające czytanie, przeszukiwanie, zakreślanie i robienie notatek w wielu formatach e-booków jest już dostępne dla rozwiązań mobilnych z systemem iOS.

Użytkownicy urządzeń iPhone, iPad oraz iPod touch z wersją iOS 6.0 oraz wyższymi teraz mogą znaleźć we wszystkich sklepach iTunes program, który pozwoli im w pełni cieszyć się czytaniem książek i dokumentów elektronicznych.

 

Autorska aplikacja firmy PocketBook oferuje czytelnikowi prostą i przyjazną nawigację po aktualnie przeglądanych plikach. Przewijanie i zmiana stron następuje poprzez przeciągnięcie palcem, dotknięcie rogu ekranu albo za pomocą klawiszy. Oprogramowanie umożliwia również dostosowanie rozmiaru tekstu, jasności wyświetlanej czcionki czy układu stron do wymagań osoby, która korzysta z urządzania.

 

„W odróżnieniu od innych aplikacji iOS obsługujących e-booki, PocketBook Reader jest kompatybilny z dokumentami i plikami w formatach PDF, EPUB, DjVu, TXT, FB2, FB2.zip oraz acsm,” - mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Kolejne wersje oprogramowania będą obsługiwały formaty CHM, HTML oraz komiksy,” obiecuje Zhelezniak.

 

W zależności od rodzaju książki elektronicznej, czytelnicy mogą automatycznie lub ręcznie ustawiać rozmiar wyświetlanej strony, powiększać lub zmniejszać obraz za pomocą gestu rozsuwania bądź łączenia dwóch palców oraz przybliżać fragment tekstu dwukrotnie pukając opuszką palca w wybraną część książki.

 

PocketBook Reader ma przyjazny dla użytkownika interfejs, który umożliwia personalizację ustawień wyświetlanego tekstu oraz przesyłanie opinii o czytanych książkach za pomocą SMSów czy maila, jak również publikację ich wraz z wybranymi cytatami w mediach społecznościowych na kontach Twittera i Facebooka.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Dodatkowe informacje na www.pocketbook-int.com/pl oraz na fanpage'u https://www.facebook.com/PocketBookPoland

PocketBook jest czwartym co do wielkości globalnym producentem wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Produkty PocketBook są dostępne w sprzedaży w 24 krajach. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.