Piątek 4 Września 2015

Innowacyjna Petcube Camera teraz w europejskich sklepach

Urządzenie umożliwia niecodzienny sposób spędzania czasu ze zwierzętami domowymi

Petcube Camera – urządzenie, które umożliwi właścicielom niecodzienną interakcję ze swoimi ulubieńcami, pojawi się w europejskich sklepach pod koniec września bieżącego roku. Interaktywna kamera ułatwi obserwację pupila, rozmowy i zabawę z nim za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, niezależnie od miejsca pobytu domowników.

 

Statystyki wskazują, iż w blisko 72 milionach europejskich domów znajdują się zwierzęta. W co czwartym z nich jest pies, a w 24% mieszkają koty. Większość właścicieli futrzastych ulubieńców staje codziennie w obliczu niełatwego zadania – jak zapewnić zwierzakowi rozrywkę podczas nieobecności domowników. Rozwiązaniem ich problemu jest Petcube – dzięki niemu pupil będzie stale pod czujną obserwacją i zdalną opieką swoich właścicieli.

 

„W ciągu ostatnich lat technologie zmieniają nasze życie na wiele sposobów – poczynając od smartfonów, poprzez tablety, aż po roboty-kamerdynerów. Jedynym obszarem, który, jak się wydaje oparł się tym transformacjom, jest sposób, w jaki zajmujemy się naszymi domowymi pupilami”, powiedział Yaroslav Azhnyuk, Prezes i współtwórca Petcube. „Nasz zespół łączy miłość do zwierząt i pasja związana z technologiami, którymi zajmujemy się zawodowo. Pojawiła się możliwość połączenia obu upodobań i opracowania rozwiązania, dzięki któremu właściciele mogą zajmować się swoimi ulubieńcami niezależnie od tego, jak bardzo są zajęci”.

 

Petcube Camera jest poręczną, szerokokątną, połączoną z siecią Wi-Fi kamerą przekazującą w czasie rzeczywistym obraz o wysokiej rozdzielczości. Obsługuje się ją za pomocą darmowych aplikacji współpracujących z systemami iOS oraz Android, a jej główne zadania to:

  • Nieograniczony kontakt – ponieważ kamera wyposażona jest w głośniki i mikrofon, właściciel może nie tylko obserwować swojego ulubieńca, ale też mówić do niego i słuchać go;
  • Zdalna rozrywka – wbudowany laser pozwoli zapewnić zwierzakowi zabawę lub trening nawet podczas nieobecności domowników;
  • Zamieszczanie zdjęć – każdy miłośnik futrzastych towarzyszy bez przeszkód pochwali się zdjęciami swojego milusińskiego, publikując je w mediach społecznościowych za pośrednictwem dedykowanej aplikacji;
  • Udostępnianie widoku rodzinie, przyjaciołom i znajomym – obraz z kamery może być udostępniony innym osobom dzięki trzem poziomom prywatności.

 

Do powstania Petcube Camera przyczynił się szczeniak rasy Chihuahua, Rocky. Maluch nienawidził zostawać sam, kiedy jego właściciel, Alex Neskin, szedł do pracy. Za każdym razem Rocky drapał drzwi i meble oraz szczekał tak głośno, że zniecierpliwieni sąsiedzi grozili wezwaniem policji. Zdesperowany Alex, korzystając z platformy programistycznej Arduino, stworzył robota wyposażonego w kamerę internetową oraz zdalnie sterowany wskaźnik laserowy. Używając tego rozwiązania, mógł za pośrednictwem interfejsu aplikacji bawić się z Rockym, dzięki czemu szczeniak nie zakłócał spokoju sąsiadów. W niedługim czasie do Alexa dołączyli jego przyjaciele Andrey Klen oraz Yaroslav Azhnuyk i wspólnymi siłami stworzyli Petcube.

Petcube Camera osiągnęło rekordowe wsparcie sponsorów sieci Kickstarter w kategorii produktów dla zwierząt, zyskując w 2013 roku 251 tysięcy dolarów– ponad dwukrotnie przewyższających niezbędną kwotę 100 tysięcy dolarów. W grudniu 2014 r. osoby, których pieniądze sfinansowały to rozwiązanie mogły je już wypróbować podczas opiekowania się swoimi czworonożnymi pupilami. Jeszcze przed świętami cała partia została wyprzedana! W bieżącym roku Petcube pojawił się w ofercie największych sieci handlowych w Północnej Ameryce oraz w sklepach na terenie Unii Europejskiej.

To innowacyjne rozwiązanie jest prezentowane na berlińskich targach IFA 2015 na stoisku wyłącznego dystrybutora Petcube Camera na Europę – firmy PocketBook International S.A.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Dodatkowe informacje na www.pocketbook-int.com/pl oraz na fanpage'u https://www.facebook.com/PocketBookPoland

PocketBook jest czwartym co do wielkości globalnym producentem wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Produkty PocketBook są dostępne w sprzedaży w 24 krajach. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.