Poniedziałek 7 Marca 2016

Kobieca strona e-czytania

Codzienność współczesnej kobiety to pośpiech, mnogość zadań, lista spraw do załatwienia i bardzo niewiele czasu dla siebie. Takie tempo wiele pań rekompensuje sobie, zanurzając się w świat literatury.

Badania czytelnictwa prowadzone od wielu lat wskazują, że to kobiety częściej sięgają po różnego rodzaju lektury. Jednak jeśli chodzi o e-booki, do tej pory prym wiedli mężczyźni.

 

„Ankieta zrealizowana w zeszłym roku wraz z firmą Virtualo wykazała, że tendencja uległa zmianie”, mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Wyniki dowiodły, że w grupie respondentów e-czytelników, 58% stanowiły kobiety, a wśród nich najliczniejsze były te w wieku 25-34 lat”.

 

Warto podkreślić, że pomiędzy najliczniejszymi grupami wiekowymi (25-34 lata, 35-44 lata oraz 45-54 lata) różnice wynosiły odpowiednio 10% i 17% (29% dla przedziału 35-44 lata oraz 12% dla grupy 45-54 lata). Blisko połowa ankietowanych pań pochodziła z dużych miast.

 

Wbrew stereotypom płeć piękna nie tonie w romansach i łzawych powieściach, ale najchętniej sięga po kryminał i sensację (61%). Niemal tyle samo e-czytelniczek preferuje literaturę piękną, na trzecim  miejscu stawiając niezwykle ostatnio popularną fantastykę (odpowiednio 57% i 37%).

 

Nie zdziwiły nas wyniki badań pokazujące, że najczęściej czytane są książki w formatach mobi i epub”, dodaje Maksym Zhelezniak. „Jednak najważniejszym powodem do radości jest fakt, że aż 68% respondentek korzysta z czytników e-booków!”

 

Zdecydowana większość miłośniczek lektur wybiera zarówno ich formę drukowaną, jak i elektroniczną, a 56% – poza ubraniowymi szaleństwami – co miesiąc kupuje od 1 do 3 e-booków.

 

Wygląda więc na to, że elektroniczny gadżet, jakim jest czytnik książek elektronicznych może być okazać się trafionym prezentem na zbilżające się święto kobiet!

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Dodatkowe informacje na www.pocketbook-int.com/pl oraz na fanpage'u https://www.facebook.com/PocketBookPoland

PocketBook jest czwartym co do wielkości globalnym producentem wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Produkty PocketBook są dostępne w sprzedaży w 24 krajach. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.