Czwartek 4 Września 2014

PocketBook SURFpad 4 - rodzina tabletów w takcie na osiem rdzeni

Ośmiordzeniowy procesor, system operacyjny Android 4.4. KitKat oraz rozmiar od “S” do “L” – oto czym może pochwalić się najnowsza linia tabletów firmy PocketBook.

 

Debiutujący członkowie rodziny PocketBook SURFpad 4 zostali opatrzeni literami zaczerpniętymi z tabeli rozmiarów odzieżowych. Najmniejszy model, zaledwie 7-calowy nosi nazwę PocketBook SURFpad 4 S, jego towarzysz, większy o zaledwie 0,85 cala zwie się PocketBook SURFpad 4 M, natomiast największy – blisko 10-calowy, to PocketBook SURFpad 4 L. Wszystkie trzy tablety mają obudowy z anodyzowanego stopu metali, w które zostały wkomponowane miękkie, wygodne w użyciu elementy.

 

W średnim i dużym urządzeniu wykorzystany został wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536, podczas gdy model S otrzymał ekran o parametrach 1920 x 1200, co oznacza format wyższy niż Full HD. Współczynnik proporcji ekranu 7-calowego wynosi 16:10. Wyższe modele mają ekran o proporcjach 4:3, dzięki czemu wygodnie ogląda się na nich zarówno wyświetlane filmy, jak i zawartość stron www czy zdjęcia.

 

Fanów gier komputerowych ucieszy wiadomość, iż w linii tabletów PocketBook SURFpad 4 zastosowano czterordzeniowe procesory graficzne, po 2 GB pamięci operacyjnej, a każdy model obsłuży karty pamięci micro SDHC i SDXC o pojemności do 16 GB. Pojemny akumulator (8000 mAh w przypadku największego urządzenia i 4000 mAh w pozostałych rozwiązaniach) z powodzeniem wystarczy na wiele godzin nieprzerwanego użytkowania – oglądania filmów czy rozmów online.

 

Nowe urządzenia wyposażone są w szereg opcji umożliwiających nieprzerwaną komunikację z siecią: dwupasmowy moduł Wi-Fi, bezprzewodową łączność 3G za pośrednictwem kart micro-sim oraz technologię Bluetooth 4.0. Dzięki akcelerometrowi i systemowi GPS tablety sprawdzą się także do nawigacji podczas podróży. PocketBook SURFpad 4 obsługują także Miracast – technikę bezprzewodowego przesyłania pomiędzy dwoma urządzeniami w czasie rzeczywistym nawet ciężkich plików wideo czy audio.

 

Trzy modele najnowszych tabletów mają zamontowane po dwie kamery. Główna, o 8-megapikselowej matrycy i autofokusie, została osadzona w tylnej obudowie. Jej zadaniem jest wykonywanie wysokiej jakości zdjęć, podczas gdy tylna – czterokrotnie słabsza – ma służyć do przeprowadzania rozmów wideo. Uzupełnieniem sprzętu są głośniki umiejscowione po obu stronach przedniego panelu. Użytkownicy mogą słuchać ulubionej muzyki nie tylko z radia internetowego, ale też za pośrednictwem wbudowanego tunera FM. Dodatkowo tablety posiadają także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

 

Do urządzeń linii PocketBook SURFpad 4 producent dodaje pakiet preinstalowanych aplikacji, dedykowaną ładowarkę oraz kabel USB.

 

Nowe tablety trafią do rąk użytkowników w połowie jesieni tego roku.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Dodatkowe informacje na www.pocketbook-int.com/pl oraz na fanpage'u https://www.facebook.com/PocketBookPoland

PocketBook jest czwartym co do wielkości globalnym producentem wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Produkty PocketBook są dostępne w sprzedaży w 24 krajach. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.