Środa 18 Lutego 2015

Przedłuż życie swojego czytnika

Czytniki zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. I nic w tym dziwnego, gdyż te małe i poręczne urządzenia są zdolne pomieścić w swoich wnętrzach tysiące książek. Jak jednak zapewnić swojemu czytelniczemu towarzyszowi dłuższe życie? PocketBook prezentuje kilka wskazówek, dzięki którym czytelnicza przyjaźń będzie trwała bez końca!

  1. Chroń go przed upadkiem. To wskazówka dla osób, które lubią czytać w czasie podróży i często chowają czytnik w kieszeniach lub plecakach. Akcesoria ochronne – takie jak okładki czy twarde obudowy – zabezpieczą urządzenie przed nieoczekiwanym zderzeniem z ziemią. Przed zarysowaniami i pęknięciami ekran możesz osłonić specjalną ochronną folią. W ofercie producentów czytników znajdują się dodatki, które nie tylko zapobiegną uszkodzeniom urządzeń, ale także dodadzą im ciekawego i stylowego wyglądu.
  2. Czyść mu ekran. Przynajmniej raz na tydzień chwyć za miękką szmatkę i wypucuj wyświetlacz swojego czytnika. Najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu mikrofibra, ale możesz też skorzystać z mokrych chusteczek. Zwróć tylko uwagę, aby nie były nasączone alkoholem, który (podobnie jak aceton czy inne rozpuszczalniki) może nieodwracalnie zniszczyć ekran. Zadbaj o to, by na zakończenie wytrzeć wyświetlacz do sucha.
  3. Strzeż przed wilgocią. Ty też nie możesz oprzeć się pokusie czytania w wannie? Uważaj, ponieważ para może przedostać się do wnętrza czytnika i tam się skroplić, powodując uszkodzenia. Oczywiście sytuacja taka nie dotyczy wodoodpornego PocketBook Aqua, z którym możesz bez przeszkód nurkować nawet na głębokość jednego metra.
  4. Na początek - naładuj. Jeżeli chcesz długo korzystać z nowo kupionego czytnika, zadbaj o jego akumulator. Kiedy urządzenie zasygnalizuje niski poziom naładowania baterii, wyłącz je i ładuj do pełna przez 8 do 12 godzin.
  5. Nie rozładowuj baterii do zera. Akumulatory litowo-jonowe są niezwykle lekkie, ale
    w przeciwieństwie do innych baterii powinny być ładowane często i jak najszybciej po rozładowaniu.
  6. Nie czytasz? Pozostaw trochę energii. Idealnymi warunkami do dłuższego przechowywania czytnika jest pozostawienie go z częściowo naładowaną baterią. Zapewnij mu temperaturę około 15° C i akumulator zapełniony do poziomu mniej więcej 40%. Dzięki temu są mniejsze szanse, iż ulegnie uszkodzeniu.
  7. Nie przegrzewaj czytnika. Unikaj pozostawiania swojej podręcznej biblioteczki bezpośrednio na słońcu czy w pobliżu źródeł ciepła, takich jak na przykład grzejniki elektryczne.

Proste, prawda? A zatem miłej i niekończącej się lektury!

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Dodatkowe informacje na www.pocketbook-int.com/pl oraz na fanpage'u https://www.facebook.com/PocketBookPoland

PocketBook jest czwartym co do wielkości globalnym producentem wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Produkty PocketBook są dostępne w sprzedaży w 24 krajach. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.